KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14345140

nr 1434 5140

Lennart Iverus

(1930-2012), Sverige

Oljemålning, "Tumult under valv". Signerad, daterad -64. Olja på duk, 23x28, yttermått inklusive ram: 33x38 cm

Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.

Utrop:

500 kr

måndag 29 november 2021
kl 19:48:32

Lennart Iverus

Läs mer om Lennart Iverus