KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14345140
nr 1434 5140
Lennart Iverus
(1930-2012), Sverige
Oljemålning, "Tumult under valv". Signerad, daterad -64. Olja på duk, 23x28, yttermått inklusive ram: 33x38 cm
Lennart Iverus, svensk bildkonstnär född 1930, död 2012.
Utrop:
500 kr
måndag 29 november 2021
kl 19:48:32
Lennart Iverus
Läs mer om Lennart Iverus